| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Type | Omnipolar Switch |
| Output Current | 1 mA |
| Operating Supply Voltage | 2.75 V |
| Output Type | Digital |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Max Output Current | 1 mA |
| Operating Supply Current | 2 mA |
| Max Supply Current | 1 µA |
| Sensor Type | 1D Planar |
| Test Condition | -40 °C to 150 °C |
| Sensing Range | ±6.5 mT Trip, ±1 mT Release |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | North Pole, South Pole |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.39780
Ext.Price$0.39780
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.39780 | $0.39780 |
| 10 | $0.38979 | $3.89790 |
| 25 | $0.38605 | $9.65125 |
| 50 | $0.38234 | $19.11700 |
| 100 | $0.37867 | $37.86700 |
